MENU
CZYTASZ TERAZ

Młodzież z klas ósmych przyjęła bierzmowanie

kategoria: Aktualności

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 17:30

Pn-Sb: 6:30 | 17:30 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

W sobotę, 13 maja 2023 roku podczas Mszy świętej o godz. 10.00 ks. bp Edward Białogłowski udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży klas ósmych z naszej parafii i parafii św. Andrzeja Boboli w Gorlicach. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 103 osoby, w tym 32 osoby z naszej parafii. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli rodzice, rodzeństwo, dziadkowie oraz świadkowie bierzmowania.

Na początku Mszy świętej Księdza Biskupa przywitali przedstawiciele rodziców młodzieży bierzmowanej oraz ks. Marek Urban – proboszcz naszej parafii. Zaś na zakończenie młodzież podziękowała księżom za przygotowanie, a Księdzu Biskupowi Edwardowi za udzielenie im sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Ksiądz Biskup w homilii przypomniał o przypadającej 13 maja 106. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, która prosiła o modlitwę różańcową i pokutę. W tym kontekście przywołał cudowne ocalenie życia św. Jana Pawła II z zamachu, które miało miejsce na placu św. Piotra w Rzymie 13 maja 1981 roku. Następnie omówił dary, owoce i charyzmaty, które bierzmowani otrzymują za sprawą Ducha Świętego w tym sakramencie. Jako przykład życia spełnionego ukazał profesora historii i literatury Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie, Ignacego Chrzanowskiego, który zginął w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen w Niemczech, oraz jego córkę bł. Wandę Chrzanowską – krakowską pielęgniarkę beatyfikowana 5 lat temu. W ten sposób zachęcił młodzież do odkrywania swojego życiowego powołania.

Sakrament bierzmowania przyjmuje młodzież klas ósmych. Jest on zwieńczeniem dwuletnich przygotowań i spotkań formacyjnych przy parafii.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska