MENU

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

IV Konkurs Palm Wielkanocnych rozstrzygnięty! Padł rekord w wysokości palmy

Już po raz czwarty zorganizowany został Konkurs Palm Wielkanocnych przy naszej parafii oraz MZS nr 3 w Gorlicach. Finał miał miejsce w Niedzielę Palmową, która rozpoczęła obchody Wielkiego Tygodnia. Do rywalizacji zgłoszono 20 prac, po 10 palm w kategorii niskie oraz tyle samo w kategorii palm wysokich (powyżej 2 m).

Uczestnicy przez piątek i sobotę dostarczali swoje palmy, by jury w składzie: pani Anna Niemczyńska-Szurek – etnolog, pracownik Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach oraz pani Barbara Wojnarska – przewodnik muzealny, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach mogło dokonać oceny prac oraz wyłonić laureatów. Wybór zwycięskich palm nie był łatwy, o czym może świadczyć wnikliwa analiza każdej zgłoszonej palmy i szeroka dyskusja w obradach jury. Po wybraniu zwycięskich palm zostały otwarte koperty, by poznać laureatów.

W Niedzielę Palmową uczestnicy Konkursu jak również wszyscy wierni zgromadzili się o godz. 10:45 przed naszą świątynią, by dokonać poświęcenia palm. Przy śpiewie Chrystus Wodzem, Chrystus Królem procesja z palmami uroczyście weszła do świątyni, gdzie Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Marek Urban.

Punktem kulminacyjnym Konkursu było ogłoszenie wyników. Przedstawiają się one następująco:


w kategorii palmy niskie:

1. miejsce – Magdalena Trojan

2. miejsce ex aequo – Joanna Gurba i Bożena Gurba oraz Kinga Zagórska

3. miejsce ex aequo – Weronika i Szymon Mrozek oraz Bartłomiej Żak

Wyróżnienie otrzymała palma wykonana przez Szymona Nowaka i Wiktora Nowaka.


w kategorii palmy wysokie:

1. miejsce – Klaudia i Joanna Gurba z rodzicami – ta palma zdobyła również nagrodę za najwyższą palmę (11,5 metra!) ufundowaną przez Burmistrza Miasta Gorlice Pana Rafała Kuklę

2. miejsce – Natalia, Marta i Karol Zagórscy

3. miejsce – klasa Va MZS nr 3 w Gorlicach, opiekun Beata Przybyło

Wyróżnienie otrzymały palmy:

– Szkolnego Koła CARITAS przy MZS nr 3 w Gorlicach, opiekun Renata Tokarska

– Miejskie Przedszkole nr 2, opiekun Monika Gogola,

– Aurelia i Justyna Cop,

– Miejskie Przedszkole nr 3, opiekun Jolanta Romaniuk


W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom i partnerom wydarzenia, dzięki którym możliwe było ufundowanie tak okazałych nagród. Czwartą edycję Konkursu wsparli: Barbara Bartuś – poseł na Sejm RP, Elżbieta Zielińska – poseł na Sejm RP, Jadwiga Wójtowicz – Radna Województwa Małopolskiego, Gorlice – Miasto Światła na czele z Panem Burmistrzem Rafałem Kuklą, Gorlickie Centrum Kultury, Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku, LIDER market – ul. 11 Listopada, KINO KOLORY w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Joanna Bubak – Radna Miasta Gorlice, pizzeria Del Piero, księgarnia Mieszko, Budmat – grupa PSB, Drukarnia GLINIK, Hurtownia AZet.

W sposób szczególny chcemy podziękować koordynatorowi Konkursu Panu Ryszardowi Szarowiczowi, który po raz kolejny podjął się trudu organizacji tego wydarzenia. Ogromna ilość pracy włożona w przygotowanie Konkursu zasługuje na wielkie uznanie i wdzięczność. Serdecznie dziękujemy!

W imieniu Organizatorów chcemy podziękować wszystkim uczestnikom, którzy zechcieli przystąpić do konkursu. W możliwie najpiękniejszy sposób świadczycie o tym, że polskie tradycje są wciąż żywe. Każda przygotowana palma stała na wysokim poziomie i wymagała sporego nakładu pracy. Głęboko wierzymy, że w kolejnym roku ponownie spotkamy się razem, a Wasze prace ponownie zyskają uznanie w oczach jury, zaproszonych Gości oraz wszystkich naszych parafian i mieszkańców Miasta Gorlice.

Zgodnie z zapowiedzią Pana Burmistrza, wybrane palmy będą zdobić gorlicki Rynek.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęciowej, która dostępna jest na naszej stronie internetowej.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

TWITTER

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska