MENU
CZYTASZ TERAZ

I Konkurs Palm już za nami. Relacja zdjęciowa dostępna jest w naszej galerii.

kategoria: Aktualności

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 17:30

Pn-Sb: 6:30 | 17:30 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Cóż to były za emocje ! Premierowa odsłona konkursu palm przy naszej parafii cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Udział w konkursie wzięło 34 palmy, z czego w kategorii palm niskich 16 (50 cm do 100 cm) zaś w kategorii palm wysokich (powyżej 1 m) aż 18 palm. Uczestnicy konkursu dostarczali swoje palmy już od piątku (19. marca) do MZS nr 3 w Gorlicach im. św. Jana Kantego oraz w sobotę na teren parafii. Komisja w składzie: Pani Anna Niemczyńska – Szurek (etnolog, pracownik Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów), Pani Barbara Wojnarska (pracownik Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów) oraz Pani Magdalena Rak (instruktor plastyki, Gorlickie Centrum Kultury) miała niełatwe zadanie. W niedzielę uczestnicy odebrali swoje palmy i razem z pozostałymi parafianami uczestniczyli w mszy świętej o godz. 11:00, którą odprawiał ks. proboszcz Marek Urban. Po zakończonej Eucharystii przyszedł czas na ogłoszenie werdyktu i zwycięzców. I tak po obradach Komisji przyznano:

W kategorii palmy niskie ( od 50 cm do 1 metra) najlepsze okazały się:

I miejsce: Maja Miś

II miejsce: Olga Hajduk z babcią Lucyną Hajduk

III miejsce: Annna Maniak Wyróżnienia: Weronika Toczek, Maja Gucwa, klasa I a Gimnazjum MZS nr 3 w Gorlicach-opiekun Tomasz Śliwa

W kategorii palmy wysokie ( powyżej 1 metra) ogłoszono:

I miejsce: Jakub Miś i Kacper Schnabel

II miejsce: Niepubliczne Przedszkole Chatka Misia Uszatka ( Patryk Kaczmarczyk, Julia Gabriela Gwóźdź, Szymon Miłkowski, Szymon Śliwa, Agnieszka Kaczmarczyk)

III miejsce: klasa VI MZS nr 3 -opiekun Małgorzata Bania

Przyznano także wyróżnienia: klasa III Gimnazjum MZS nr 3, klasa V-opiekun Krzystzof Mrozek, Dominika i Witek Szarowicz, Amelia Karp, Urszula i Kacper Biernaccy, świetlica MZS nr 3, uczniowie klasy IV a MZS nr 3: Emilia Szutkowska, Amelia Miciek, Diana Zielińska, Wiktoria Dudka, Natalia Śliwa, Jowita Jankowska, Jacek gurba, Amelia Siuta-opiekun Karolina Maszewska oraz Joanna i Klaudia Gurba.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, zwycięzcy nagrody rzeczowe i bony, a nagrodami pocieszenia były słodycze.

Dodatkowo burmistrz Gorlic, Rafał Kukla wraz z członkami Rady Miasta wybrali specjalną palmę, która będzie zdobić wejście do Urzędu Miasta w Gorlicach.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy. Przede wszystkim sponsorom, partnerom, władzom Miasta, uczestnikom oraz każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do pomocy w zorganizowaniu tego wydarzenia.

Konkurs palm wspierali:

Pan Senator Stanisław Kogut, Pani Poseł Elżbieta Borowska, Pani Radna Joanna Bubak, Urząd Miasta Gorlice – Pan Burmistrz Rafał Kukla, Gorlickie Centrum Kultury, Wydział Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, ks. Proboszcz Marek Urban, Pani Radna Halina Marszałek, Lider-Market ul. 11 Listopada, DGart Reklamy, Hurtownia A-Zet, Budmat S.C., Weronica Sp. z o.o., Księgarnia Mieszko, SKOK Kwiatkowskiego.

Dziękujemy portalom halogorlice.info oraz gorlice24.pl za promocję wydarzenia oraz przybycie na imprezę i stworzenie relacji z tego wydarzenia. Dziękujemy także RTVG, która była z nami obecna. Cieszymy się, że mamy tak wiele wspaniałych instytucji i osób wokół siebie.

Jednocześnie wszystkich zainteresowanych uspokajamy – będzie kolejna edycja konkursu palm przy naszej parafii już za rok! Mamy nadzieję, że będzie nas jeszcze więcej i wielu Gorliczan zechce z nami kultywować piękne, polskie tradycje.

Na koniec raz jeszcze dziękujemy wszystkim najpiękniej jak potrafimy, a więc naszą modlitwą oraz staropolskim: BÓG ZAPŁAĆ.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska