MENU
CZYTASZ TERAZ

I Komunia Święta 2023

kategoria: Aktualności

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

14 maja 2023 roku w naszej parafii odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Przystąpiło do niej 30 dzieci klas trzecich z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego w Gorlicach. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz Marek Urban. Dzieci do tego ważnego wydarzenia przygotowywały się intensywnie przez cały rok pod przewodnictwem ks. Roberta Karasia.

Uroczystość I Komunii Świętej poprzedziła piątkowa spowiedź dzieci i ich rodzin. Następnie w dniu I Komunii Rodzice udzielili swoim dzieciom błogosławieństwa i poprosili Księdza Proboszcza o dopuszczenie ich do pełnego uczestnictwa w Najświętszej Ofierze Pana Jezusa. W to ważne wydarzenie rodzice włączyli się bardzo aktywnie poprzez przygotowanie i udekorowanie świątyni, obejścia wokół kościoła, oraz proklamowanie czytań liturgicznych i procesję z darami.

W czasie uroczystości pierwszokomunijnej nie zabrakło też pięknego zaangażowania dzieci, które dla podkreślenia tego ważnego dnia, w którym Pan Jezus po raz pierwszy zamieszkał w ich sercu, przygotowały odpowiednie wierszyki i piosenki. Nie zabrakło także słów wdzięczności wobec kapłanów, rodziców i wychowawców.

Od poniedziałku do soboty dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać Biały Tydzień, w czasie którego każdego dnia będą przystępować do Komunii Świętej i modlić się o to, by Pan Jezus był częstym gościem w ich sercach.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska