MENU

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

Eliminacje do Diecezjalnych Mistrzostw KSM w piłce siatkowej zakończone sukcesem

Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie – Gotów!


2 marca w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach już po raz kolejny odbyły się eliminacje do Diecezjalnych Mistrzostw Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piłkę siatkową. W Mistrzostwach KSM mogły brać udział osoby należące do KSM lub innej grupy parafialnej (LSO, SCHOLA, RAM, OAZA).

Eliminacje poprzedziła Msza Święta, która została odprawiona w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach. W rozgrywkach wzięło udział 10 drużyn z kategorii żeńskiej i 10 drużyn z kategorii męskiej tj. Glinik-Gorlice, Kryg, Lipinki, Cieklin, Biecz-Boże Ciało, Rożnowice, Gorlice-Bazylika, Sękowa, Sławęcin, Gorlice-Jadwiga. Dwa dni przed rozpoczęciem eliminacji przedstawiciele z parafii św. Jadwigi rozlosowali zespoły parafialne do odpowiedniej grupy A, B i C. Nasza żeńska reprezentacja trafiła do grupy B, która okazała się być najsilniejszą z grup w kategorii żeńskiej. Zarówno zawodniczki z Cieklina jak i Sławęcina wykazały się walecznością i zaciętością w grze. Zwłaszcza mecz ze Sławęcinem dostarczał wielu pozytywnych emocji nam grającym, jak i ku naszemu zdziwieniu samym kibicom. Byłyśmy skoncentrowane, a każda zawodniczka doskonale wiedziała, w którym momencie i gdzie znaleźć się na boisku. Stało się… Wygrałyśmy grupę B i następnie awansowałyśmy do finału eliminacji. Zwycięstwo w grupie oznaczało automatyczną kwalifikację do wielkiego finału Diecezjalnych Mistrzostw KSM, które odbędą się 16 marca w Czudcu. Jedziemy tam z drugiego miejsca po przegranym meczu z KSM św. Jadwigi. W tym meczu zabrakło koncentracji, każda z nas była bardzo zmęczona, a pozostałe w nas emocje z poprzednich wygranych zmagań, przyczyniły się do chwilowej dekoncentracji.

Kto wie, może w Czudcu będzie inaczej? Aktualnie cieszymy się i ładujemy energię na finał. Niestety naszym kolegom nie udało się wyjść z grupy, ale będą z nami w Czudcu, by wspierać nas swoją obecnością i swoimi gwarnymi dopingami. Z całą pewnością czekają nas ciężkie pojedynki z rywalkami z sąsiedniego województwa ale wierzymy, że będą to ekscytujące rozgrywki i co najważniejsze – zwycięskie dla nas. Liczymy na fantastyczne wymiany i niesamowitą grę, co może okazać się kluczem do sukcesu.

Autor: M.Ryndak

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

TWITTER

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska