MENU
CZYTASZ TERAZ

Doroczny odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy

kategoria: Aktualności

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 17:30

Pn-Sb: 6:30 | 17:30 

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

19 czerwca 2022 roku, w niedzielę obchodziliśmy w naszej parafii doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystej sumie o godz. 11.00 przewodniczył ks. dr Tomasz Kołodziej z parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie. On też przez cały dzień przybliżał nam w swoich rozważaniach postać Maryi gotowej nam nieustannie pomagać. Po sumie odbyła się tradycyjna procesja wokół kościoła.

Odpust parafialny jest jedną z najważniejszych uroczystości kościelnych w ciągu roku liturgicznego. To imieniny parafii. W tym dniu wierni mogą skorzystać z łaski odpustu zupełnego ofiarowanego za siebie lub za kogoś zmarłego pod zwykłymi warunkami. Kościół każdego roku przypomina wiernym pod czyim przewodnictwem zmierzają ziemskimi drogami do nieba.

Ks. Tomasz w swoim odpustowym rozważaniu przypomniał wszystkim o roli Maryi w życiu Kościoła, naszej wspólnoty parafialnej i nas samych. Swoją homilię wygłosił w oparciu o czytania liturgiczne z wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które przypada w kościelnym kalendarzu 27 czerwca. Ze względu na święcenia biskupie naszego rodaka ks. Krzysztofa Kudławca, uroczystość odpustowa została przeniesiona o tydzień wcześniej.

Wszystkim, którzy włączyli się w nasze parafialne świętowanie: ministrantom, lektorom, DSM-kom, dzieciom komunijnym, sypiącym kwiatki i dzwoniącym, różom różańcowym oraz chórowi, który uświetnił tę uroczystość składamy serdeczne podziękowania.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska