MENU
CZYTASZ TERAZ

Cóż to był za konkurs!

kategoria: Aktualności

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Czynna w niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

ROK LITURGICZNY

 

ROK LITURGICZNY

 

W Niedzielę Palmową, upamiętniającą triumfalny wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy, w naszej parafii odbyła się trzecia już edycja Konkursu Palm Wielkanocnych, organizowanego przez naszą parafię i MZS nr 3 w Gorlicach przy wsparciu Gorlickiego Centrum Kultury. Wśród zaproszonych gości były posłanki Elżbieta Zielińska i Barbara Bartuś a także Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla i Starosta Gorlicki Karol Górski, którzy jednocześnie byli sponsorami nagród w Konkursie.

Mimo rygorystycznego regulaminu, dopuszczającego do Konkursu palmy wykonane jedynie tradycyjnymi metodami, których część zdobienia ma powyżej jednego metra, do Konkursu zgłoszono 28 prac. W kategorii „palm wysokich” (część zdobienia powyżej 2 metry) zgłoszono 7 palm, a 21 w kategorii „palmy niskie” (część zdobienia pomiędzy 1 a 2 metry). Komisja Konkursowa w składzie: Anna Niemczyńska-Szurek i Barbara Wojnarska – pracownicy Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku, Muzeum Dworu Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach oraz Tadeusz Łuczejko – pracownik Gorlickiego Centrum Kultury, miała bardzo trudne zadanie, gdyż poziom prac w tegorocznym Konkursie był bardzo wysoki. O zdobyciu pierwszego miejsca zadecydowały szczegóły. W kategorii „palmy niskie” zwyciężyła praca 21. Drużyny Harcerskiej „LEŚNI” opiekun: Jadwiga Cieśla, zgłaszając do konkursu palmę o długości 2,50 metra, gdzie część zdobienia liczyła 190 cm, a w kategorii „palmy wysokie” pierwsze miejsce zdobyła Klaudia Gurba z Rodzicami, dostarczając palmę o długości 7,70 metra, gdzie część zdobienia liczyła 6,70 metra.

Sponsorami w Konkursie, poza wyżej wymienionymi, byli: Sklepy Lider Market (ul. 11 Listopada, Chopina i Stróżowska), Kino KOLORY, BUDMAT S.C., Księgarnia Mieszko, Hurtowni A-Zet, Pizzeria „Del Piero”, Radna Joanna Bubak, Radna Halina Marszałek, Przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 4 „Dolne” Danuta Brach, Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 9 „Górne” Czesław Sikora, Drukarnia GLINIK Robert Huk.

Konkurs z edycji na edycję cieszy się coraz większym zainteresowaniem, realizując tym samym swoje podstawowe zadanie kultywowania i krzewienia wśród młodego pokolenia tradycji i chrześcijańskich wartości. Licznie przybyłe grono parafian i zaproszonych gości wraz z sobą przyniosło palmy, dzięki czemu procesja, która tego roku odbyła się w promieniach wiosennego słońca, była kolorowa i kwiecista.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

PRZECZYTAJ TAKŻE

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

DIECEZJALNE RADIO VIA

 

ZNAJDŹ MSZĘ ŚW.

 

NOWENNA

 

DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

cropped-obraz-mbnp-1.jpg

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

VIDEO

 

VIDEO

 

AUDIO

 

AUDIO

 

TWITTER

 

FACEBOOK

 

WIADOMOŚCI

WIADOMOŚCI

RADIO WATYKAŃSKIE

KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

DIECEZJA RZESZOWSKA

RADIO WATYKAŃSKIE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK

FACEBOOK

@diecezjarzeszowska