MENU

MENU

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

  ul. 11-go Listopada 89
38-300 Gorlice

   18 352 24 36

MSZE ŚWIĘTE

Nd: 7:00 | 9:00 | 11:00 | 18:00

Pn-Sb: 6:30 | 18:00

KANCELARIA

Wtorek, środa, czwartek, piątek po wieczorowej Mszy św.

W sprawach pilnych o każdej porze.

BIBLIOTEKA

Niedziele i święta po Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00

SYNOD 2021-2023

EPISKOPAT VIDEO

EPISKOPAT AUDIO

ODESZLI OD NAS

RADIO VIA

MSZA ŚW. ONLINE

96. Światowy Dzień Misyjny: Będziecie moimi świadkami

W niedzielę, 23 października 2022 roku wraz z całym Kościołem obchodzimy 96. Światowy Dzień Misyjny. Jego tematem są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Będziecie moimi świadkami”. Wezwanie Jezusa odnosi się do wszystkich chrześcijan, którzy są powołani, aby świadczyć o Nim w codziennym życiu, niektórych spośród nich Pan wzywa do głoszenia Jego Ewangelii „aż po krańce ziemi”.

W orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny Papież Franciszek zwraca uwagę, że tak jak Chrystus jest pierwszym wysłannikiem, czyli misjonarzem Ojca i jako taki jest jego wiernym świadkiem, tak każdy chrześcijanin jest powołany do bycia misjonarzem i świadkiem Chrystusa. A Kościół jako wspólnota Jego uczniów, nie ma innej misji niż ewangelizowanie świata, dawanie o Nim świadectwa. Tożsamość Kościoła polega na ewangelizacji.

Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna w Kościele kolejny już Tydzień Misyjny. To dobra okazja, aby modlić się za wszystkich misjonarzy i misjonarki, którzy opuścili swój rodzinny kraj i wyruszyli, by nieść Ewangelię aż po krańce świata. W sposób szczególny pamiętamy o misjonarzach pochodzących z naszej parafii: bp Krzysztofie Kudławcu i ks. Ryszardzie Fydzie.

UDOSTĘPNIJ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

SYNOD 2021-2023

EPISKOPAT AUDIO

EPISKOPAT VIDEO

RADIO VIA

MSZA ŚW. ONLINE

NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

INSTAGRAM

@ksm_gorliceglinik

YOUTUBE

KSM GORLICE GLINIK