• Kościół Nieustającej Pomocy w Gorlicach

    Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach-Gliniku

  • Przyjdź Chlebie żywy, Zbawco nasz..

  • Oto wielka Tajemnica Wiary

Nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17:00, zaś bezpośrednio po nich wieczorna Msza św.

Słuchaj radia VIA

Znajdź Mszę św. online

Obserwuj nas

Papieski Twitter

  • Jesteś tutaj:  
  • Strona główna
  • Potrzeba, by On wzrastał, a ja się umniejszał... obchody 25-lecia kapłaństwa ks. Krzysztofa Kudławca

Nasz rodak, ks. Krzysztof Kudławiec, obchodził w 2020 roku 25-rocznicę swoich święceń kapłańskich (z Mszy św. w Jego intencji prowadziliśmy transmisję na żywo). Z racji pandemii Covid19, obchody w parafii zostały przeniesione na obecny rok.

Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Księdza Jubilata została odprawiona w niedzielę, 5 września o godz. 11:00. Eucharystię poprzedziły życzenia, złożone przez przedstawicieli młodzieży, a także w imieniu duszpasterzy i wszystkich parafian - przez ks. proboszcza Marka Urbana.

Homilię wygłosił nasz rodak - ks. dr Krzysztof Wilczkiewicz. Mogliśmy usłyszeć, że jedynym rzeczywistym powodem naszego zgromadzenia jest wyłącznie Jezus Chrystus. Kaznodzieja poruszył temat tajemnicy Kapłaństwa. Zgodnie ze słowami papieża Franciszka stwierdził, że dar kapłaństwa jest oznaką miłosierdzia Chrystusa. Kapłani są swego rodzaju "kluczem do tabernakulum", bez którego korzystanie z pełni łask jest niemożliwe. W homilii padły również niezwykle ważne słowa na temat heroizmu, którym muszą się wykazać osoby powołane przez Pana w dobie szerzącego się antyklerykalizmu. Ks. dr Krzysztof prosił o modlitwę w intencji powołań kapłańskich, których niestety w ostatnich latach jest coraz mniej.

Eucharystii przewodził sam Ksiądz Jubilat Krzysztof Kudławiec, zaś koncelebrę sprawowali: ks. Adam Basista, ks. Krzysztof Wilczkiewicz, ks. Marek Urban i ks. Józef Makowski.

Na zakończenie Eucharystii ks. Krzysztof Kudławiec wyraził swoje podziękowania braciom-kapłanom, rodzicom i rodzinie a także wszystkim nam - parafianom, którzy nieustannie wspomagają go swoją modlitwą i ofiarą. Jak zapewniał ks. Krzysztof wsparcie to jest odczuwalne nawet w dalekim Ekwadorze, w którym pełni swoją posługę misyjną. Wierni otrzymali także pamiątkowe obrazki, wydane z okazji 25-lecia święceń kapłańskich ks. Krzysztofa.

Dziękując Bogu za dar kapłaństwa dla księdza Krzysztofa, chcemy prosić o dalsze łaski dla naszego duszpasterza, który głosi Ewangelię w odległym Ekwadorze. Niech Chrystus otacza Go swoim blaskiem, by Jego praca przyniosła spodziewany owoc.


oaza ks krzysztof kudławiec
Własnego kapłaństwa się boję,
Własnego kapłaństwa się lękam
I przed kapłaństwem w proch padam,
I przed kapłaństwem klękam

(ks. Jan Twardowski)

Z okazji pięknego jubileuszu 25-lecia kapłaństwa

dzisiaj na kolejne lata Twojej posługi pragniemy Ci życzyć

Bożej miłości, Matczynej opieki, Ludzkiej dobroci, Żelaznego zdrowia Anielskiej cierpliwości.

Koleżanki i Koledzy z grupy oazowej


NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE CODZIENNIE O GODZ. 17:00
Slider
POZNAJ WYJĄTKOWĄ HISTORIĘ GORLICKO-GLINICKIEJ PARAFII
Slider
Pobieranie...
Pobieranie...
Pobieranie...
Slider

Nasze media społecznościowe

Oglądaj na naszym kanale

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu

Papieski Twitter

Słuchaj radia VIA

Znajdź Mszę św. online

Polecamy