• Kościół Nieustającej Pomocy w Gorlicach

    Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach-Gliniku

  • Przyjdź Chlebie żywy, Zbawco nasz..

  • Oto wielka Tajemnica Wiary

Nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17:00, zaś bezpośrednio po nich wieczorna Msza św.

Słuchaj radia VIA

Znajdź Mszę św. online

Obserwuj nas

Papieski Twitter

  • Jesteś tutaj:  
  • Strona główna
  • Ks. dr Marek Dyło kończy posługę wikariusza w naszej parafii i mianowany zostaje proboszczem w Święcanach

Na mocy decyzji J.E. ks. bpa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej Jana Wątroby, ks.dr Marek Dyło kończy posługę duszpasterską w naszej parafii i jednocześnie z dniem 1.09.2021 mianowany zostaje nowym proboszczem w parafii pw. św. Anny w Święcanach.

Msza św. w intencji ks. Marka oraz pożegnanie z grupami parafialnymi i parafianami zostanie odprawiona w przyszłym tygodniu, a o dokładnym terminie będziemy informować w najbliższą niedzielę (5.09).

Ks. Marek pracuje w naszej parafii od 2017 roku. Przez 4 lata posługi duszpasterskiej dał się poznać jako gorliwy kapłan, który z wielką troską podchodzi do bliźniego i jego potrzeb. Wszyscy pamiętamy Jego zapał w niesieniu pomocy tam, gdzie było to potrzebne. Zbiórka i dystrybucja darów dla powodzian w Trzcinicy, pomoc w porządkowaniu skutków nawałnic, wkład w organizację turnusu wypoczynkowego dla dzieci z rodzin pogorzelców tegorocznych pożarów w Nowej Białej, a także niezliczona ilość spraw i inicjatyw, które znane są Panu...

Charyzmatyczny inicjator, aktywny uczestnik, sprawny koordynator. Bliskość i otwartość na drugiego człowieka znalazła swój wyraz w ogromnej sympatii dzieci i młodzieży, środowiska szkolnego, członków grup parafialnych, a także wszystkich parafian. Nawet w tak trudnym czasie pandemii, dzięki zaangażowaniu ks. Marka, mogliśmy łączyć się we wspólnocie poprzez transmisje internetowe.

Księże Marku, dziękujemy za każde Słowo, które do nas wygłosiłeś, za każdy uścisk dłoni, za każdy uśmiech, a w szczególności za wszystko to, co pozwoliło nam zbliżyć się do Kościoła i Chrystusa. Choć z pewnością będzie nam Ciebie brakować, to jesteśmy przekonani, że zgodnie z Bożą wolą zostajesz posłany na żniwo Pana. Niech Jezus Chrystus - Najwyższy Kapłan - za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy błogosławi Ci i ma Cię w opiece w kolejnych etapach posługi kapłańskiej. Zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci i o tym, że zawsze będziemy Cię witać z otwartymi ramionami.

Ks. Marek w najbliższych dniach obejmie obowiązki proboszcza w parafii pw. św. Anny w Święcanach, z kolei na naszą parafię skierowany zostanie inny duszpasterz.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE CODZIENNIE O GODZ. 17:00
Slider
POZNAJ WYJĄTKOWĄ HISTORIĘ GORLICKO-GLINICKIEJ PARAFII
Slider
Pobieranie...
Pobieranie...
Pobieranie...
Slider

Nasze media społecznościowe

Oglądaj na naszym kanale

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu

Papieski Twitter

Słuchaj radia VIA

Znajdź Mszę św. online

Polecamy